Etkin Prefabrik; Şantiyelerinizin Çözüm Ortağı.

PREFABRİK MONTAJI

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Pratik özellikleri ile hızlı bir şekilde yeni yaşam alanları yaratma fırsatı sunan prefabrik ev nasıl yapılır? Gerekli olan detaylar nelerdir? Fiyata dahil olanlar ve olmayanlar hangi noktaları oluşturuyor? Bu içeriğimizde en sık sorulan bu konuları ele aldık. Malzemeleri fabrika ortamında üretilen, hızlı ve kolay kurulumu ile uzun zaman alan işçilik süresini ortadan kaldıran prefabrik evlerin yapım aşaması, ev sahibini yormayan ve kısa sürede çözüme kavuşturan bir zaman aralığı sunuyor.

Prefabrik evler, imarlı arsa üzerine kurulumu gerçekleştirilen yapılar oldukları için öncelikli olarak arazinin bağlı olduğu bölgenin belediyesinden arsanın imar durumu tespit edilmelidir. Kişisel arazinizde prefabrik ev inşası için arazinizin bulunduğu belediyeden ruhsat ve gerekli izinlerin alınması için mimari planlama, zemin etüdü, mekanik planlama, prefabrik ev statik projesi gibi aşamaların hazırlanması gerekmektedir. Evin kurulumu için ihtiyaç duyulan prosedürlerin müşteri tarafından gerçekleştirilmesiyle birlikte prefabrik ev yapımına başlanılabilmektedir. Fabrika üretiminden başlayarak kısa sürede yeni ve konforlu bir yaşam alanı inşa etmenizi sağlayan prefabrik ev nasıl yapılır? gelin ayrıntılarıyla birlikte ele alalım:

İlk Adım: İmarlı Arsa Ruhsatı

Yeni bir ev satın almayı planlıyor ve tercihinizi prefabrik yapılardan yana yapıyorsanız ilk olarak ihtiyaç duyacağınız nokta, size ait bir arsanızın olmasıdır. Kendinize ait bir arsanız yoksa evinizin kurulumunun sağlanmasını istediğiniz bir bölgede arsa bularak bu arsanın bağlı olduğu belediyeden arazinin imar durumunu teyit etmeniz ve onay almanız gerekmektedir.

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Buna vereceğimiz ilk yanıt; Arsanın imar durumunun kontrolünün ardından almanız gereken ruhsat için gerekli evin mimari planı, zemin etüdü, mekanik planı ve statik projesi gibi adımları tamamlamanız ve sunmanız gerekmektedir. Ruhsatlı ve izinli arsanızın işlemlerinin tamamlanmasının ardından prefabrik evlerin kurulumu için gerekli işlemler başlatılır ve hızlı bir şekilde prefabrik evin kurulumu sağlanabilir. İlerleyen zaman içerisinde yasal olarak bir problem yaşanmaması için yukarıda bahsettiğimiz resmi izinlerin ve prosedürlerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

PREFABRİK SÖKÜM VE MONTAJ EKİBİ

Prefabrik Yapılar genel itibari ile şantiye alanlarında ofis, personel yatakhanesi, yemekhane, wc, duş üniteleri gibi kamp alanını oluştururlar. Şantiye kamp alanları geçici konaklama alanlarıdır. Bu sebeple projenin tamamlanmasının ardından kamp binalarının yeni proje alanına taşınması için demontaj ve montaj yani söküm ve montaj işçiliğine ihtiyaç duyulur. Etkin Prefabrik olarak firmamız siz değerli müşterilerimizin bu ihtiyaçlarına yönelik prefabrik montaj, taşıma, tamir ve mevcut yapılarınızda plan değişikleri hizmeti vermektedir. Sizde Prefabrik yapılarınızın söküm ve montajı için teklif alın.

İletişim numaramız: 0216 397 00 70 - etkinprefabrik@gmail.com

Telif Hakları © 2013 ve Tüm Hakları Etkin Yapı Metal Prefabrik'e aittir.